loading Ładowanie

Dom z pompą ciepła

Pompa ciepła to nowoczesne i energooszczędne rozwiązanie. Doradzając Państwu w kwestii instalacji z pompą ciepła nie będziemy się powoływać na wahające się ceny paliw. Korzystając z doświadczeń Naszych Klientów, którzy już sukcesywnie użytkują swoje domy wiemy, że instalacje pomp ciepła dają realnie niższe zużycie energii a tym samym optymalne koszty użytkowania.

 

Najważniejsze elementy gwarantujące inwestorowi oszczędną i komfortową eksploatację to:

  • Obliczone zapotrzebowania na energię cieplną budynku- wykonanie instalacji uwzględniające parametry izolacyjności  przegród , rodzaj wentylacji, lokalizację budynku, ilość mieszkańców, zapotrzebowanie budynku na c.w.u.
  • Dobranie elementów instalacji grzewczej bazujących na niskotemperaturowych parametrach 35-40 oC
  • Wykonanie projektu ogrzewania podłogowego/ściennego uwzględniającego aranżacje wnętrz mogące ograniczać powierzchnie grzewcze, rodzaje podłóg (drewno, deska panelowa, gres), przeznaczenie pomieszczeń
  • Precyzyjne dobranie mocy pompy, długości kolektora, rodzaj kolektora, uwzględnienie pracy grzałek elektrycznych, ewentualne uwzględnienie drugiego źródla ciepłą w przypadku pomp powietrze- woda
  • Zrównoważenie hydrauliczne instalacji grzewczej zapewniające równomierny rozkład temperatur w budynku
  • Zarządzanie temperaturą wewnętrzną poprzez automatykę

Swoje doświadczenia opieramy na koncepcjach niemieckiej oraz skandynawskie,j które to od lat zajmują się rozwijaniem wiedzy w zakresie źródeł niskotemperaturowych stosownych także do ogrzewania i chłodzenia budynków jednorodzinnych i wielkokubaturowych. Takie rozwiązania często nie tylko obniżają koszty eksploatacyjne, ale również ograniczają nakłady inwestycyjne.

Złe opinie oraz wszelkie mity dotyczące wysokich kosztów eksploatacji pomp ciepła podobnie jak niezdrowego ogrzewania płaszczyznowego biorą się z braku wiedzy merytorycznej i doświadczeń wykonawczych bądź z oszczędności na ważnych elementach instalacji.